Czy sprzęt do rehabilitacji warto kupować?

Możliwości jest kilka

Sprzęt rehabilitacyjny jest niezbędny seniorom, osobom czasowo niepełnosprawnym, osobom stale niepełnosprawnym, pacjentom po urazach czy też po pacjentom po zabiegach ortopedycznych. Sprzęt rehabilitacyjny możemy w takim wypadku kupić nowy, z otrzymaniem gwaranci w profesjonalnym sklepie jakim jest sklep ortopedyczny Łódź. Druga możliwość to jego wyposażenie z komisu. Na jaką opcję się zdecydować?

Tak naprawdę wiele zależy od okoliczności jakimi jest rodzaj schorzenia, rodzaj niesprawności, czas potrzebny na terapię oraz przede wszystkim finansowa sytuacja pacjenta. Najbardziej się opłaca zakup sprzętu nowego. Sklep ortopedyczny Łódź jest naprawdę świetnie wyposażony. Jednak gdy nie mamy stosownych funduszy, to możemy skorzystać z szerokiej oferty sprzętu medycznego używanego.

Sprzęt indywidualnie dopasowany

W sytuacji, w której pacjent musi czy też chcemy korzystać ze sprzętu, który musi być dostosowany indywidualnie do jego prywatnych wymagań oraz potrzeb, to w grę wchodzi jedynie zakup całkiem nowych produktów. Dopasowuje się indywidualnie go z zaleceniami lekarza czy też nasze fizjoterapeuty. Na pewno kupujemy także te rzeczy, które mają najbardziej osobisty charakter. Jest to oczywiście bardzo zrozumiałe. Wielu pacjentów sobie nie wyobraża korzystać z domu na przykład z wypożyczonego oraz wcześniej używanego toaletowego krzesła czy też przeciwodleżynowego materaca, który wcześniej stanowił wyposażenie na przykład szpitala. Są to stosunkowo tanie produkty i także z tego właśnie względu nie powinniśmy ich wypożyczać. Tutaj już wspomniany materac przeciwodleżynowy obecnie można kupić w większości sklepów ortopedycznych oraz medycznych już za jakieś 100 do 150 złotych. Z kolei wypożyczenie to koszt około 50 do 70 złotych na miesiąc. Jeszcze musimy pamiętać o opłaceniu kaucji, na przykład 200 złotych. Odpowiedzmy sobie zatem sami na pytanie, która opcja jest dla nas opcją odpowiedniejszą. Na pewno będzie to zakup.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*