Marihuana a czerwone oczy – dla zdrowia!

Czerwone oczy po zapaleniu marihuany często zdradzają palaczy. Choć w rzeczywistości ta “przypadłość” niesie pozytywny efekt dla zdrowia oczu, wiele osób wolałoby ukryć fakt zapalenia jointa. Skąd się biorą czerwone oczy po marihuanie, w czym pomagają i jak je zamaskować?

Czerwone oczy – skąd się biorą i jak pomagają na jaskrę?

Jednym z głównych składników marihuany jest THC, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych przez co ciśnienie krwi w organizmie jest niższe. Taki efekt jest pozytywny dla naszego zdrowia – zbyt wysokie ciśnienie krwi niesie za sobą wiele niemiłych konsekwencji. Czerwone oczy to następstwo rozszerzenia drobnych tętnic znajdujących się w gałkach ocznych. Choć wygląda to mało estetycznie, ma bardzo dobroczynny wpływ dla osób  chorych na jaskrę. Potrafi zatrzymać postęp choroby i zniwelować jej skutki uboczne a nawet zmniejszyć ryzyko jej powstania.

Jak ukryć efekt czerwonych oczu?

Choć czerwone oczy nie są niczym złym, niektóre osoby wolałyby je ukryć. Najprostszym sposobem są okulary przeciwsłoneczne, ale istnieją również inne możliwości.

  • Regularne picie wody. Dobrze nawodniony organizm może całkowicie zniwelować efekt czerwonych oczu.
  • Krople do oczu. Jeśli oczy dodatkowo podrażnione są przez dym, krople z pewnością pomogą pozbyć się zaczerwienienia.
  • Podwyższenie ciśnienia krwi (ta metoda zniweczy jednak dobroczynne działanie marihuany)

Efekt czerwonych oczu może być odebrany negatywnie przez otoczenie wyłącznie ze względu na estetykę. W rzeczywistości jest następstwem pozytywnego działania w organizmie. W końcu zdrowie jest najważniejsze i jeśli dzięki temu można uniknąć ślepoty, to warto przymrużyć oczy na drobny wizualny skutek uboczny.

Źródło informacji – https://www.taniesianie.pl