Nasiona Marihuany

Sposoby na przechowywanie nasion marihuany

Jak przechowywać nasiona marihuany czy też jak kto woli konopi?

Ogólnie osoby uprawiające marihuanę w krajach, w których jest to legalne popełniają naprawdę wiele błędów, z których nie zdają sobie nawet sprawy. Musimy wiedzieć, że błędy może popełnić każdy, ale gdy wykonuje się jakąś czynność hobbistycznie, to niektóre rzeczy powinny być nam znane. A jakie błędy popełniają hodowcy nasion marihuany? Głównie osoby nie mają zielonego pojęcia jak już później przechowywać nasiona marihuany. Jest to problem naprawdę duży. Każda osoba mająca tego typu wątpliwości powinna się zaznajomić z trzema sposobami, które są szczegółowo opisane poniżej.

Sposób na przechowywanie nasion marihuany numer jeden

Zakupione nasiona marihuany należy włożyć do foliowego strunowego woreczka oraz zamknąć w sposób szczelny. Następnie ten sam woreczek należy włożyć do pojemnika plastikowego na żywność oraz dokładnie i szczelnie zamknąć. W ten sposób zabezpieczone nasiona marihuany wkłada się do lodówki. Temperatura w lodówce powinna opiewać na około czterech do pięciu stopni Celsjusza. Najlepiej będzie gdy lodówka ma wmontowany nowoczesny system wyciągania wilgoci. Zabezpieczone w ten sposób nasiona mogą nawet leżeć przez okres dwóch lat. W tym okresie zachowują jakieś dziewięćdziesiąt dziewięć procent świeżości.

Drugi sposób na przechowywanie nasion marihuany

W sposobie tym jak w powyższym należy nasiona marihuany umieścić w foliowym strunowym woreczku. Należy go oczywiście szczelnie zamknąć oraz włożyć tenże woreczek do pojemnika plastikowego. Pojemnik także szczelnie zamykamy. Zabezpieczone w ten sposób nasiona należy włożyć w miejsce, w którym jest ciemno, chłodno oraz co najważniejsze sucho. Może to być na przykład szafka czy też szuflada. Nasiona w ten sposób zabezpieczone mogą leżeć jakieś dwanaście miesięcy. Jest to zatem okres w zasadzie od sezonu do sezonu.

Ostatni sposób trzecie na przechowywanie nasion na lata…

TanieSianieRównież w tym sposobie umieszcza się nasiona marihuany do foliowego woreczka oraz należy go obowiązkowo szczelnie zamknąć. Woreczek identycznie jak powyżej umieszczamy w plastikowym pojemniku na żywność. Nasiona w ten sposób zabezpieczone wkłada się bezpośrednio do zamrażarki. Temperatura w zamrażarce powinna wynosić na minusie między dwudziestoma, a dwudziestoma pięcioma stopni Celsjusza. W ten sposób zabezpieczone nasiona marihuany mogą nawet leżeć około dziesięciu lat. Zachowują swoją świeżość w osiemdziesięciu procentach. Podczas tego przechowywania nasion zabrania się ich rozmrażania oraz zamrażania ponownego. Jak widać powyżej sposoby te nie są wcale skomplikowane. Można powiedzieć, że sposoby te są naprawdę proste. Skoro możemy w ten sposób przedłużyć przysłowiowe „życie” naszych nasion, to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać, prawda? Jak najbardziej. Każdy grower i początkujący i ten, który uprawia już od dłuższego czasu marihuanę powinien sposoby te znać oraz w miarę możliwości wdrożyć je do swojego życia.